Aktualności

3 kwiecień 2015

Nowość w cenniku - sprężarki BITZER Ecoline

Bitzer EcolineSeria ECOLINE jest twórczym rozwinięciem sprawdzonej, solidnej i wysokowydajnej konstrukcji półhermetycznej sprężarki BITZER. Łączy ona w sobie wysoką wydajność, sprawne działanie, szeroki zakres zastosowania, elastyczny wybór czynników chłodniczych, solidną konstrukcję i wysoką niezawodność.

Lepsze osiągi
Seria ECOLINE posiada wydajność objętościową od 4 do 221 m3/h, oferując zwiększoną sprawność w połączeniu ze zwiększonym zakresem stosowania, pokrywając wszystkie standardowe zastosowania w urządzeniach chłodniczych, klimatyzacyjnych i pompach ciepła.

Sprężarki ECOLINE idealnie zastępują obecnie używane sprężarki BITZER, zarówno jeśli chodzi o otwory montażowe w stopach jak i umiejscowienie króćców podłączeniowych na ssaniu i tłoczeniu.

Poprawie uległ współczynnik efektywności (COP) całej nowej gamy ECOLINE nawet o sześć procent w aplikacjach średniotemperaturowych oraz przy niskiej temperaturze skraplania nie mniej niż o 12% co jest ważne dla rocznego współczynnika efektywności, porównując do poprzednich modeli sprężarek BITZER.

BITZER Ecoline

Wybór trzech wersjach silnikowych
Wersja silnika nr 2 jest przeznaczony do pracy jako uniwersalna sprężarka dla średnich i niskich temperatur we wszystkich strefach klimatycznych, nawet przy tropikalnych temperaturach otoczenia. Tymczasem wersje silnikowe nr 1 lub 3 są przeznaczone do stosowania z pompami ciepła, dla średnich temperatur z R134a i do specjalnych zastosowań.

Nowa sprężarka jest bardzo elastyczna w użyciu. Oprócz R134a, jest dostępna dla różnych innych czynników chłodniczych, na przykład R404A, R407A, R407C, R507, R407F i R290 i R1270. Sprężarki w wykonaniu specjalnym teraz jedynie potrzebne są do czynników chłodniczych wysokich cisnień, takich jak CO2 (R744) i R410A. W zastosowaniach związanych z R404A, nowa gama obejmuje limity stosowania czynnika R22, będąc przystosowaną do temperatur skraplania aż do 6C. W wersji silnika 2, stosując R404A, można osiągnąć odparowanie aż do 0°C. Tak więc wszystkie aplikacje średnio- i niskotemperaturowe mogą być obsługiwane za pomocą jednego typu sprężarki.

Regulacja wydajności
Inną zaletą nowej serii ECOLINE jest nowoczesny system regulacji wydajności. Sprężarki tłokowe są szczególnie przystosowane do regulacji prędkości obrotowej za pomocą przetwornicy częstotliwości, która poprawia wydajność systemu. Ponadto, wszystkie cztero-, pięcio-, sześcio- i ośmiocylindrowe modele mogą być wyposażone w bardzo elastyczny i skuteczny system mechanicznego sterowania mocą.

Pobierz:

KP-104  KP-090